Jak dbać o biżuterię

Jak dbać o biżuterię ze stali szlachetnej?

Nasza biżuteria ze stali szlachetnej jest trwała, odporna na uszkodzenia i zarysowania. Aby utrzymać ją jak najdłużej w dobrym stanie należy unikać kontaktu z detergentami, perfumami oraz wodą chlorowaną. W przypadku zetknięcia z którąś ze szkodliwych substancji należy szybko wyczyścić powierzchnię wilgotną miękką szmatką np. z mikrofibry, a potem wysuszyć np. ręcznikiem papierowym.

Jak dbać o biżuterię ze srebra?

W przypadku biżuterii srebrnej należy unikać kontaktu z wodą, perfumami, kosmetykami oraz detergentami aby ograniczyć proces czernienia się srebra. Srebro jest metalem szlachetnym, u którego proces ten jest naturalny. Nie jest to żadna wada, a naturalny efekt zużycia. Nasze produkty wykonane ze srebra próby 925 są dodatkowo pokryte warstwą rodu (tzw. srebro rodowane), dzięki czemu mają jeszcze większą wytrzymałość na uszkodzenia i niekorzystne oddziaływanie środowiska oraz są jeszcze bardziej błyszczące.

Aby jak najdłużej cieszyć się biżuterią srebrną należy po zdjęciu przechowywać biżuterię w pudełeczku oraz unikać kontaktu z wyżej wymienionymi czynnikami.

Srebro pozłacane

W naszej ofercie znajduje się srebro pokryte podwójną warstwą 14k lub 24k złota. Warstwa ta ulega naturalnemu procesowi ścierania, nie jest to wada. Jest to proces powszechnie znany.

Czynniki szkodliwe takie jak środki chemiczne, woda, perfumy, kremy, fluidy, a nawet pot mogą przyspieszyć ten proces, zaleca się więc unikanie kontaktu biżuterii z powyższymi czynnikami. W przypadku srebra pozłacanego nie należy stosować specjalnych ściereczek do polerowania srebra, gdyż przyspieszają one zanikanie warstwy złota.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl